WSZYSTKIE SYSTEMY DOSTĘPNE W JEDNYM MIEJSCU

ZOOM to platforma pozwalająca na przeprowadzanie wideokonferencji oraz zajęć online.

Podstawowe funkcjonalności

ZOOM zapewnia wysoką jakość przesyłanego obrazu oraz dźwięku, jednocześnie cechując się dużą niezawodnością i stabilnością działania. Z powodu ogromnej popularności rozwija się bardzo dynamicznie, w ostatnim czasie znacznie poprawiając bezpieczeństwo swojej aplikacji oraz przesyłania informacji w sieci. Pozwala na synchronizację z system elearningowym Moodle.

Aby móc korzystać z ZOOM-a należy zarejestrować się na stronie producenta przy użyciu maila pracowniczego w domenie put.poznan.pl, a następnie pobrać aplikację Zoom Client i zainstalować ja na komputerze/urządzeniu mobilnym.

 

Instrukcja przedstawiająca proces rejestracji krok po kroku oraz inne instrukcje przedstawiające podstawowe funkcje platformy:

ZOOM

 

Podstawowe funkcjonalności

– Prowadzenie wideokonferencji przez pracowników Politechniki Poznańskiej,

– Tworzenie kanałów,

– Udostępnienie ekranu,

– Dołączanie wideo i dźwięku,

– Czat wideokonferencji (publiczny i prywatny),

– Nagrywanie sesji,

– Dostęp do nagrań i zarządzanie nimi,

– Zabezpieczanie dostępu do wideokonferencji hasłem,

– Dodawanie kontaktów,

– Możliwość wyciszania innych uczestników spotkania.

UWAGA

Opisane wyżej funkcjonalności dostępne są już dla wersji darmowej oprogramowania, która jest dostępna dla instytucji edukacyjnych z powodu pandemii.

Dla pracowników, którzy przeprowadzą wykłady dla PONAD 100 OSÓB zostały zakupione licencje edukacyjne zwiększające ten limit do 300 osób. Z racji ograniczonej ilości licencji jakimi dysponuje Politechnika prosimy o zgłaszanie się mailowo osób, które są zdeterminowane do używania tego oprogramowania w celu przeprowadzania dużych spotkań.

Kontakt pod adresem:

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Przejdź na stronę zoom.us i kliknij SIGN IN znajdujące się w prawym górnym rogu.